تماس با ما

بررسی کمد بایگانی فلزی و تفاوت آن با کمد چوبی

امروزه اکثر افراد از کمد چوبی استفاده می کنند و تنها عده کمی به دنبال کمد بایگانی فلزی هستند و علت اصلی آن هم این است که اکثر افراد فکر می کنند که کمد فلزی بیشتر برای ادارها مناسب است در حالیکه کمد بایگانی فلزی انواع مختلفی دارد. در این مقاله به نقد و بررسی کمد فلزی و چوبی می پردازیم.

شما می توانید بنا به سلیقه خود کمد بایگانی با ابعاد دلخواه و رنگ مورد نظر سفارش دهید. کمد فلزی طول عمر بالای نسبت به کمد چوبی دارد و به راحتی خراب نمی شود همچنین در حمل و نقل نیز بسیار سبک بوده و می توانید به آسانی جابجا کنید.

خیلی جالب است که بدانید، بسیاری از مجموعه های اداری و تفریحی، آموزشی و… از کمد بایگانی فلزی استفاده می کنند، که استفاده از این نوع کمد برای نگهداری مدارک و اسناد، و حتی وسایل شخصی افراد به کار می رود.

کدام مورد تأیید است کمد بایگانی فلزی یا چوبی ؟

بسیاری از افراد فکر می کنند، تفاوت بین کمد بایگانی فلزی و چوبی در ظاهر آنها است پس اگر شما هم به این طریق فکر می کنید ادامه مطلب را دنبال کنید.

مطالعه بیشتر: استفاده از کمد فلزی برای کتابخانه

کمد بایگانی فلزی و چوبی نمایش داده می شود

چند مورد از تفاوت ها و بررسی کمد چوبی و فلزی برای نگهداری وسایل

در ادامه به بررسی مهمترین تفاوت های این نوع کمد ها از جنس های فلزی و چوبی می پردازیم.

ساختار

کمد بایگانی فلزی، در کارخانه ساخته می شود و مونتاژ شده آن را از فروشگاه مورد نظر می توانید تهیه کنید، ولی کمد بایگانی چوبی را، هم اماده شده در بازار می توانید پیدا کنید وهم می توان، با مراجعه به نجاری سفارش ساخت آن را دهید.

بیشتر بخوانید: نیمکت مدرسه چیست و انواع آن کدام است؟

طول عمر

برای بسیاری از مصرف کنندگان عمر لوازم که خریداری می کنند مهم است؛ کمد های چوبی در مناطق مختلف، به دلیل وجود رطوبت و گرما، سرما و… عمر کمتری نسبت به کمد بایگانی فلزی دارند.

زیبایی

صنایع چوب و کنده کاری جزو هنر های زیبایی ایران محسوب می شوند، از این رو برای تولید کمد های بایگانی می توان از طرح های بیشتری استفاده نمود.

استحکام

قاعدتاً استحکام فلز از چوب بیشتر است؛ همانطور که در موارد بالا ذکر کردیم طول عمر فلز از چوب بیشتر است. اگر می خواهید در کمدتان از وسایلی که دارای وزن بالا و یا سختی زیاد هستند، استفاده کنید کمد بایگانی فلزی انتخاب مناسبی برای شما می باشد.

مصارف کمد بایگانی فلزی

چند نمونه از مصارف کمد های بایگانی فلزی نام می بریم که بیشتر با آن آشنا شوید

اداره جات

از کمد بایگانی فلزی در اداره جات بیشتر برای نگهداری اسناد و مدارک استفاده می شود، که در بعضی از مواقع، شرکت ها برای پرسنل خود از این نوع کمد برای نگهداری وسایل شخصی استفاده می کنند.

استخر

در این مورد به دلیل وجود روطوبت و برخورد آب، مراجعه کننده گان میتوانند برای حفظ وسایل شخصی خود از کمد بایگانی فلزی استفاده کنند؛ ممکن است مراجعه کننده گان زمان زیادی از وسایل حود دور باشند که کمد بایگانی فلزی محل امنی می تواند برای نگهداری وسایل باشد.

خرید کمد رختکن فلزی با قیمت مناسب

مدارس

در مدارس برای نگهداری وسایل دانش آموزان و حفظ حریم شخصی آنها و نگهداری اسناد و مدارک دانش آموزان از این نوع کمد استفاده می کنند.

اتاق شخصی

برای نگهداری لباس ها و کفش ها ، چیدمان وسایل شخصی و مرتب نگهداشتن کتاب ها  و…. میتوان از کمدهای بایگانی فلزی استفاد نمود.

کمد بایگانی فلزی نمایش داده می شود

برسی امنیت قفل های کمد بایگانی فلزی

برای امنیت بیشتر محتوای داخل کمد بایگانی برای بسته نگهداشتن درب آن، قفل در نظر گرفته می شود که ما به بررسی کمد فلزی و چوبی می پردازیم:

  • قفل سنتی مانند: قفل شمی دار، قفل رونیزکلید کامپیوتری، قفل شیاردار و…
  • قفل اثر انگشتی
  • قفل چهرنما
  • قفل کامپیوتری
  • و….

مزایا

  • نیاز به تامیر نگهداری زیادی ندارد.
  • در ابعاد مناسب و قابل حمل است.
  • ضربه گیری مناسب برای وسایل داخل کمد می باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد نقد و بررسی کمد فلزی و چوبی و نحوه استفاده کمد بایگانی فلزی و این که در کجا به کار می روند صحبت کردیم، و تفاوت بین کمد فلزی و چوبی را نیز توضیح دادیم. توجه داشته باشید که کمد بایگانی صرفا برای بایگانی یا برای ادارجات نمی باشد و شما می توانید برای استفاده شخصی نیز استفاده کنید.

اگر شما می خواهید انواع مختلف کمد فلزی را مشاهده کنید می توانید سری به کارگاه صنایع فلزی مهر زده و انواع مختلف آنرا مشاهده کنید یا همچنین می توانید طرح و ابعاد دلخواه خود را به ما دهید تا دقیقا مطابق با نیاز شما طراحی و ساخته شود.

منبع aradbranding ,madehow 

صنایع فلزی مهر

سوالات متداول

  • آیا کمد بایگانی فلزی را برای استقامت بیشتر دیوار نصب می شود؟

بله اگر روی زمین قرار گیرد میتوان با استفاده پیچ و رولپلاک آن را به دیوار نصب کرد.

  • این نوع کمد ها در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند ؟

بله ولی برای احتیاط بیشتر مقابله با رطوبت می توان از ضد زنگ استفاده کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button